+90 530 393 75 75

Doğal nefes nedir ?

Doğal nefes nedir ?

Nefes en eski uygarlıktan bu güne, gelmiş geçmiş en etkili yöntemdir.

Bizler Allah’ın bize verdiği doğal nefesle doğuyoruz ama 2-3 yaş civarında limitleyici nefes alışkanlıkları gelişmeye başlıyor, farkında olmadan gün içinde nefesimizi tutmaya, çarpıtmaya başlıyoruz. Ve her nefesimizi tuttuğumuzda veya çarpıttığımızda zihnimiz negatif bir düşünce üretiyor, geriliyoruz, strese giriyoruz, en önemlisi bağışıklık sistemimiz çöküyor ve sonunda fiziksel ya da duygusal olarak hastalanıyoruz.

Zihnimiz nasıl çalışıyorsa öyle nefes alıyoruz. Zihnimizde değiştirmek istediğimiz düşünce sistemiyle çalışmak ve değiştirmek uzun zamanlar alabilirken nefesimizi programlamamız çok daha hızlı gerçekleşiyor. Ve nefesimiz yaşamımıza birebir yansıyor.

DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ' nün yapmış olduğu arastirmalara göre; Dünya' daki insanların %90' ı , nefes kapasitelerinin yaklaşık %30'unu kullanmakta. Bu da demek oluyor ki iş ortami, sosyal cevresi, aile yasantisindan tutun da yediği yemekten, gezdigi ortamdan ya da beraber paylaşımda bulunduğu arkadaş sohbetlerinde dahi %30 memnuniyetle yaşıyor. Yani %100 yaşamak yerine %30 yaşamakta..

Doğal nefes nedir ?

Peki Nefes Koçu Nedir, Neler Yapar ?
Nefes koçları, insanların nefesini hangi bölgede limitledigini tespit edip açmaya ve gündelik nefes alışkanlıklarını tekrar doğal hale getirmeye çalışan kişilerdir.
Nefes dendiğinde aslında çoğu kişi işimizin sadece solunum yollarıyla ilgili olduğunu düşünür. Oysa nefes bizim etrafımızda bir manyetik alan, bir eterik beden ve duygularımızı, düşüncelerimizi, davranışlarımızı, motivasyonumuzu, karekterimizi kısacası her şeyi etkiliyor. Daha da önemlisi "çekim alanımız" doğrudan nefesin kontrolünde. Nasıl nefes aldığımız hayatımızda yaşadığımız tecrübelerin çoğunu yönlendiriyor.

Bir Kişi Doğru veya Yanlış Nefes Aldığını Nereden Bilebilir ?
Eğer gün içinde derin bir nefes alma ihtiyacı duyuyorsanız, içiniz sıkılıyor veya daralıyorsa limitleyici nefes alışkanlığınız var demektir.

Doğru Nefes Almak Neden Bu kadar Önemli ?
Doğru nefes almak öncelikle fiziksel olarak bedenimize ihtiyacı olan oksijenin girmesini sağlıyor, bu da hücre yenilenme hızını optimal seviyeye getiriyor, bağışıklık sistemimizi güçlendiriyor, cildimizin, hücrelerimizin yenilenmesini, canlı kalmasını sağlıyor.
Tüm bunların yanı sıra zihnimizdeki ve duygusal bedenimizdeki olumsuz enerjilerin ; öfke, korku, tedirginlik, sucluluk, üzüntü gibi bastırılmış duygularin pozitife dönüşmesini, her an pozitif, huzurlu, mutlu, dingin ve net olmamızı sağlıyor.
Ruhsal farkındalığı ise hayatı daha geniş bir perspektiften algılamamızı olaylara tek bir noktadan bakmak yerine yaşanan durumun dışına çıkıp bir kamera gözüyle degerlendirmemizi sağlar.
Kısacası açık, doğal ve bağlantılı bir nefes; her istediğinizin olduğu, tatmin içerisinde yaşadığınız bir dünyayı beraberinde getiriyor.
Nefesinizle tanışarak nasıl hissettiğinizi, neler yaşadığınızı, ilişkilerinizi, her şeyinizi değiştirebileceğinize şahit olmak ister miydiniz ?
Kendinizi ve yaşamınızı değiştirmek için yeni bir NEFES, yenilenmiş ve arınmış bir BEDEN, pozitif bir ZİHİN, koşulsuz seven bir KALP..

Doğal nefes nedir ? Doğal nefes nedir ? Doğal nefes nedir ?